تور تور ، پایگاه اطلاع رسانی تور و خدمات گردشگری، تورهای لحظه آخری ، اقلامت و بومگردی، تورهای اختصاصی و هیجان انگیز

خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

درس‌هایی برای جذب گردشگر خارجی

صنعت گردشگری ایران, اخبار گردشگری تیر ۲۹, ۱۳۹۶

جذب گردشگر خارجی

سال گذشته میلادی ۱۰۰ تا ۱۲۰هزار گردشگر ایرانی از تایلند بازدید کرده‌اند؛

همشهری: این آماری است که خانم « کوبکارن واتانورایکاگل »، وزیر گردشگری و ورزش تایلند در دفتر خود و درجمع خبرنگاران اعزامی به تایلند در خصوص جذب گردشگر خارجی اعلام می‌کند و می‌گوید: همزمان ۵۴۰۰گردشگر تایلندی از ایران بازدید کرده‌اند.

مسئولان گردشگری تایلند حالا با ارائه برنامه‌های نو و معرفی مقاصد جدید گردشگری، جذب گردشگر بیشتری را هدف گرفته‌اند. اکنون بخش قابل‌توجهی از رونق اقتصادی تایلند مدیون گردشگری است؛ بر همین اساس است که دولت و مسئولان گردشگری تایلند تلاش می‌کنند از همه داشته‌هایشان برای گسترش صنعت گردشگری استفاده کنند. آنطور که وزیر گردشگری و ورزش تایلند می‌گوید همین حالا هم سهم گردشگری ۱۷درصد از تولید ناخالص ملی این کشور است و ۴٫۵میلیون نفر از جمعیت ۶۷میلیونی این کشور به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در صنعت گردشگری فعالیت می‌کنند.

با وجود رونق گردشگری در تایلند، آنها اما به افق‌های بزرگ‌تری فکر می‌کنند‌. با همین نگاه است که رضایت و لذت بردن گردشگران از سفر، اولویت اول دست‌اندرکاران صنعت گردشگری در تایلند است؛ تا آنجا که خانم وزیر تأکید می‌کند: مهم‌ترین هدفی که ما دنبال می‌کنیم بالابردن ارتقای کیفیت سفر است؛ به‌طوری‌که هر گردشگر با هر سلیقه‌ای که وارد تایلند می‌شود اوقات خوبی را تجربه کند. بالا بردن توان راهنمایان تور با هدف ارتقای کیفیت خدمات گردشگری باهمین رویکرد در دستور کار مسئولان گردشگری تایلند قرار دارد.

تأکید بر ضرورت تبادل گردشگر میان ایران و تایلند

تایلند آغوشش را برای همه گردشگران با هر سلیقه‌ای باز کرده است و گردشگران ایرانی در این میان، سهم قابل‌توجهی در گردشگران ورودی تایلند دارند. وقتی نظر خانم وزیر را درباره گردشگران ایرانی جویا می‌شویم او هوشمندانه می‌گوید: گردشگران ایرانی دوست‌داشتنی و مهربان هستند و با ما مشترکات زیادی دارند. او یادآور می‌شود: ایرانی‌ها تا پیش از این، بیشتر برای درمان و استفاده از خدمات پزشکی به تایلند سفر می‌کردند ولی اکنون با خانواده‌های خود برای گردشگری به تایلند می‌آیند و ما هم تلاش می‌کنیم تایلند خانه دوم ایرانی‌ها باشد؛ همچنان‌که تلاش می‌کنیم اتباع تایلندی هم به ایران سفر کنند. وزیر گردشگری و ورزش تایلند با تأکید براینکه رسانه‌ها نقش کارسازی در تبادل گردشگر دارند، به بازدید روزنامه‌نگاران تایلندی از ایران اشاره ‌ و خاطرنشان می‌کند: با هدف تبادل گردشگر میان ایران و تایلند، روزنامه‌نگاران تایلندی ۲بار به ایران سفر کردند و این سفرها دریچه‌های نویی روی آنها گشود. آنها در این سفرها تحت‌تأثیر مردم و کشور ایران قرار گرفتند؛ به‌طوری‌که نظرشان نسبت به ایران به‌طور کامل عوض شد. این گفته خانم کوبکارن واتانورایکاگل، نشان می‌دهد اکنون فرصت مناسبی است برای جذب گردشگران تایلندی به شرط آنکه مسئولان گردشگری ما از این فرصت استفاده کنند.

وزیر گردشگری تایلند که معتقد است ارتقای گردشگری باعث تقسیم ثروت و کاهش فشار طبقاتی در جامعه می‌شود از تشکیل گروهی خبر می‌دهد که راهکارهای «‌آسان‌سازی‌ سفر» برای سفر ایرانی‌ها به تایلند و تایلندی‌ها به ایران را در دست بررسی دارد. او پرواز برخی شرکت‌های هواپیمایی ایران به بانکوک و هواپیمایی تایلند به تهران را در توسعه و تبادل گردشگری میان ۲کشور مؤثر می‌داند و چشم‌انداز خوبی برای توسعه گردشگری میان ایران و تایلند پیش‌بینی می‌کند.

راهکارهایی برای جذب گردشگر خارجی با سلیقه‌های مختلف

ارتقای کیفیت گردشگری یکی از اهداف مهم مسئولان گردشگری تایلند است؛ تا آنجا که وزیر گردشگری تایلند تأکید می‌کند: مهم‌ترین هدفی که اکنون دنبال می‌کنیم ارتقای کیفیت گردشگری است. او همچنین از برنامه‌ریزی برای جذب گردشگر بیشتر خبر می‌دهد و می‌گوید: ما تلاش می‌کنیم با شناخت گروه‌های گردشگری که به تایلند سفر می‌کنند مقاصد گردشگری جدید و متناسب با سلایق آنها را معرفی کنیم. برای نمونه، ما با بررسی آمارهای گردشگران ورودی دریافتیم از هر ۱۰۰نفر گردشگر ژاپنی ۳۰نفر زن و بقیه مرد هستند؛ به همین دلیل در حال طراحی بروشوری هستیم که در آن گردشگری متناسب با بانوان معرفی می‌شود؛ ازجمله در این بروشور، آشپزی، تای‌بوکس که برای خانم‌ها بسیار جذاب است، معرفی می‌شود. بخشی از بروشور هم به معرفی مراکز ماساژ و آب‌درمانی و بخشی هم به معرفی دوره‌های کوتاه آموزش ورزش برای آدم‌های معمولی اختصاص دارد.

آموزش ساخت تاج‌گل و نیز برگزاری مسابقات دوی ماراتن از دیگر مواردی است که برای جذب بانوان در این بروشور در نظر گرفته شده است. خانم کوبکارن واتانورایکاگل درباره تفاهمنامه‌های امضا شده بین ایران و تایلند در سال‌های ۱۹۷۶ و ۲۰۰۵ هم می‌گوید: کشور ما از لحاظ سیاسی دچارتحولاتی شده و به دلایلی این تفاهمنامه‌ها هنوز اجرا نشده است. اما ما نباید در گذشته بمانیم بلکه باید از آن درس بیاموزیم؛ به همین دلیل من می‌خواهم درباره امروز صحبت کنم که کشور ما به ثبات اقتصادی دست یافته است. ما برای توسعه گردشگری تلاش می‌کنیم زیرا گردشگری باعث ارتقای درک متقابل مردم می‌شود. او تأکید می‌کند: وقتی گردشگری پررونق باشد، فاصله طبقاتی هم کم می‌شود؛ با همین باور، ما معرفی مقاصد جدید گردشگری را در دستور کار داریم. به گفته وی، اگر تا پیش از این، گردشگران بانکوک و پاتایا و پوکت را به‌عنوان مقصد گردشگری انتخاب می‌کردند، اکنون بستر لازم برای بازدید گردشگران از چانتابوری فراهم شده است؛ جایی که قبایل مختلف در کنار هم زندگی می‌کنند و گردشگران در بازدید از آنجا دنیایی کاملا متفاوت را تجربه خواهند کرد.

 

525 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

 • گردشگری ایران

  ایران کشوری آسان برای سفر

  با در تیر ۲۹, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  روزهای طلایی گردشگری ایران آرام‌آرام آغاز شده و اکنون علاوه بر اذعان رسانه‌های بزرگ جهان همچون سی‌ان‌ان و بی‌بی‌سی و روزنامه‌های بزرگی همچون گاردین و نیویورک تایمز بر تبدیل‌شدن ایران به مقصد جدید گردشگری جهان، شبکه الجزیره نیز در تازه‌ترین بررسی‌های خود ایران را در ردیف کشورهای آسان برای سفر اعلام کرد.

 • راهنمای سفر

  آماده شدن برای سفر بهاری

  با در تیر ۲۹, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  آماده شدن برای سفر همشهری – مریم حدادی: سفر در هوای بهاری آنچنان نیرویی به انسان تزریق می‌کند که هر خانواده‌ای که از آن بهره‌مند شود تا نیمه دوم سال پر از انرژی و شادابی است. آماده شدن برای سفر و تهیه فهرستی از وسایلی که باید در سفر همراه خود داشته باشید، مقدمات سفر […]

 • جذب گردشگر خارجی

  درس‌هایی برای جذب گردشگر خارجی

  با در تیر ۲۹, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  سال گذشته میلادی ۱۰۰ تا ۱۲۰هزار گردشگر ایرانی از تایلند بازدید کرده‌اند؛ همشهری: این آماری است که خانم « کوبکارن واتانورایکاگل »، وزیر گردشگری و ورزش تایلند در دفتر خود و درجمع خبرنگاران اعزامی به تایلند در خصوص جذب گردشگر خارجی اعلام می‌کند و می‌گوید: همزمان ۵۴۰۰گردشگر تایلندی از ایران بازدید کرده‌اند. مسئولان گردشگری تایلند حالا […]

 • جای خالی سایت مرجع در صنعت گردشگری ایران

  با در تیر ۲۹, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  همشهر آنلاین- صنعت گردشگری ایران هنوز راهی طولانی برای راه‌اندازی یک سایت مرجع اطلاع رسانی خدمات گردشگری و عرضه خدمات همه جانبه خدمات گردشگری دارد. مرجع اطلاع رسانی خدمات گردشگری به گزارش همشهری، سایت‌های معتبر جهانی همچون Trip Advisor امکان انتخاب هتل، خط پروازی، نوع تور و حتی کیفیت خدمات مورد استفاده در سفر از […]

 • سلام دنیا!

  با در تیر ۱۶, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  به وردپرس فارسی خوش آمدید.‌ این نخستین نوشته‌‌ی شماست. می‌توانید ویرایش یا پاکش کنید و پس از آن نوشتن را آغاز کنید!